Komplexní pojištění u půjčovny aut

Dobrý den, letíme do Irska v květnu a chceme si půjčit auto v Dublinu. Letíme jen na otočku a autopůjčovna nabízí komplexní pojištění za tisíc. Máme v ČR pojištění i na lyže a cestování do zahraničí, ale nevím jestli si toto zaplatit anebo na ty 3 dny nechat bez pojištění. Nechce se mi zbytečně utrácet, díky za radu

Zdravím!

Nejjednodušší varianta je zřídit si pojištění přímo u autopůjčovny – nemusíte se o nic starat a budete celou dovolenou v klidu.
Další možností je pojistit si auto přes českou pojišťovnu. Některé pojišťovny v ČR nabízí pojištění půjčeného auta jako připojištění k cestovnímu pojištění (například AXA za 160 Kč). Pro jistotu zkontaktujte svojí pojišťovnu a zeptejte se, zda je to i v rámci Vaší pojistky. V případě, že půjčené auto poškodíte, budete muset škodu zaplatit a poté peníze požadovat po pojišťovně v ČR. S touto variantou je tedy spojena větší administrativní zátěž.
Třetí variantou je nepojistit se vůbec, ale v případě poškození auta budete muset uhradit veškerou škodu ze svého.

Přeji, ať se Vám Irsko líbí!

Moc díky za odpovědi. Půjčovala jsem přes rentalcars poprvé minulý rok na Sardinii a byla to jedna velká hrůza a tak se bojím aby to neskončilo stejně. Myslíte, že je lepší si půjčit přes ryanair kde mám letenky anebo přímo přes danou autopůjčovnu?

Krásný den,

osobní zkušenost s půjčením auta přes Ryanair bohužel nemám. Nejjednodušší variantou je zarezervovat si auto přes naši autopůjčovnu, případně přímo u autopůjčovny, která Vám přijde nejsympatičtější.

Přeji příjemnou a bezproblémovou dovolenou!