Letenky za dobrou cenu

Dobrý den. Zdá se mě to,nebo letos je to s letenkami za výhodnou cenu výrazně horší než třeba minulý rok?!?
Minulý rok jsme ulovili Maledivy které nás vyšly za cenu dovolené v Řecku. Potom byly i nabídky v podobné cenové relaci na Seychely,Srí Lanku,Bali a pod. Prostě se dalo vybírat kam by člověk chtěl letět do takových těch “turistických špeků” kde to cestovky nabízí za statisíce a při individuální cestě je to za desetitisíce. Letos ně připadá,že je to bída. Sem tam něco vyskočí,ale s termínama odlet/přílet,které leckdy nedávají moc smysl.
Má smysl ulovit levnou letenku na nějaký přestupový uzel (např. Dubai,Abu Dhabi a pod) a pak doufat,že tam koupím levnou letenku dál…např.na tu Sri Lanku? Třeba jen neumím hledat,ale 25.000,-Kc za letenku v Economy na Srí Lanku mě připadá docela nesmysl.
Co dělám špatně?!?
Díky za konstruktivni odpovědi i případnou kritiku.

Dobrý den, Rudolfe,

obecně lze konstatovat, že “doba postcovidová” je co se týče akčních letenek na dálkových trasách rozhodně skoupější ve srovnání s roky pandemii předcházejícími. Trh se již pomalu zotavuje, ale enormní poptávka po letech (+ vysoký load faktor letadel) nenutí aerolinky výrazněji zlevňovat. Kvůli tomu je promo akcí méně, než jsme byli zvyklí dříve, a do některých částí světa (např. Jižní Amerika či Austrálie) se s nimi téměř vůbec nesetkáme…

Rozhodně potvrdím Vaše pozorování – průměrné ceny letenek do populárních destinací jsou nyní o několik tisíc vyšší, než bylo dříve standardní. Věšteckou kouli, z níž by bylo možné vyčíst, jestli se jedná o nový trend nebo pouze “dočasný stav”, ale nemá nikdo z nás.

Špatně neděláte nic, akcí je zkrátka méně a průměrné ceny jsou vyšší. Doporučuji Vám stažení naší vychytané aplikace, kde si nastavíte vhodné filtry dle vlastních preferencí. Následně se můžete spolehnout na naše lovecké instinkty, které Vám garantují, že Vám žádná velká pecka do Vámi preferované destnace neuletí. :slight_smile: