Letím poprvé z ČR do IRL s Ryanair

Zdravím všechny, poprvé letím na vlastní pěst bez CK a navíc vládnu jen NJ, najel jsem si do appky Ryanair, kde mi po vyplnění destinace a data odletu a příletu, jsou nabízeny varianty na zavazadla. Jedeme jako rodina a tak teď nevím co vybrat, pac netuším jak je to myšleno s 10kg a 20kg kufrem. Zda je to Family Plus 10kg pro každého a 20kg jen jeden na rodinu a nebo vybrat dražší Plus, kde je snad možnost i rezervace sedadla. Ps: Někde jsem se dočetl, že se u této společnosti platí ještě za check-in, a to přímo na letišti, tak nevím kdy tato varianta nastává. Děkuji ostříleným matadorum za osvětlení. Radim

Zdravím Radime,

u Ryanairu platí, že jakákoliv služba navíc je vždy zpoplatněná. V základní ceně je minibatůžek o rozměrech 40 x 25 x 20 cm viz https://zaletsi.cz/aerolinky/ryanair

Pokud budeš potřebovat nějaká další zavazadla či seating, vše lze přidat, jen to stojí peníze. Já osobně doporučuji letět co nejvíc nalehko a třeba přidat jen 1x 20 kg kufr k odbavení pro všechny (ale záleží, na jak dlouho tam letíš).

A pak samozřejmě - 23 hodin před odletem se nezapomeň na webu Ryanairu odbavit, to je zdarma (i když budeš mít kufr k odbavení, ten pak jen odevzdáš na přepážce Ryanairu ale za to se už nic neplatí - pokud se stihneš odbavit online).

Jirka