Maldivy-vstupné požiadavky

Dobrý deň,
Ja sa chcem informovať. Na budúci mesiac letím na Maldivy. Ja som úplne zaočkovaný 2 dávkami vakcíny. Zaujímali by ma vstupné požiadavky na Maldivy, hlavne či aj ako zaočkovaný potrebujem mať PCR test. A rád by som vedel, nakoľko mám zabezpečené ubytko v penzióne, tak či pre odlete domov potrebujem PCR test. A kde na Maldivách si ho môžem dať spraviť a za koľko. Ďakujem.

Dobrý den, Martine,

měsíc je v současné, pro cestování, turbulentní době poměrně dlouhá doba, proto Vám nemohu slíbit, jak bude situace vypadat za měsíc. Nicméně se můžeme podívat na aktuální podmínky. :slight_smile:

Cesta na Maledivy:
Výjimka pro očkované cestovatele bohužel byla zrušena. Tudíž jsou všichni přijíždějící bez výjimky povinni před cestou předložit negativní PCR test na COVID-19 (ne starší 96 hodin) + vyplnit tento online formulář.

Návrat do ČR:
Návraty do České republiky se řídí Cestovatelským semaforem. Maledivy se momentálně nacházejí v tmavě červené kategorii, kde podle mého názoru během léta také zůstanou. Pokud jste již kompletně naočkován, tak budete mít návrat “bez problému”. Aktuálně by stačil pouze vyplněný příjezdový formulář.

PS: Pozor ale podmínky konkrétních aerolinek, s nimiž poletíte. Mohou mít vlastní podmínky odlišné od cílových destinací…