Očkování, Arizona

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak je to nyní s očkováním, když chceme letět do Arizony? Děkuji

Ahoj Vev,

pro Arizonu platí stejná pravidla jako pro celé Spojené státy americké :us:. Podrobné informace nalezneš v našem průvodci “Koronavirus v USA”. :slight_smile:

Dobrý den, také řeším tuto otázku, ale pořád mi není jasný pojem plně očkovaná osoba . Letím v červnu do Seattle a mám 3 dávky, poslední v prosinci 2021.
Stačí to, nebo musím jít ještě na čtvrtou?. A ještě mě zajímá, beru s sebou 15letého vnuka, musím mít potvrzení rodiče? A jestli je na to nějaký formulář? Děkuji za odpovědi.

Dobrý den, Jano,

již jsem Vám jednou podrobně odpovídal na webu. :slight_smile: Dovolím si proto svůj komentář ještě jednou citovat i zde:

Ahoj Jano,

přehled platných opatřeních najdeš v našem průvodci „Koronavirus v USA“.

Ve zkratce: dospělým stačí dokončené základní schéma (tj. většinou dvě dávky), děti mladší 18 let jsou této povinnosti zproštěny.

Odpověď na druhou otázku trochu závisí na aerolince, ale ve většině případů to potřeba není (15letý vnuk je považován již za „dospělého cestovatele“).

Pro nás, co nemáme covid očkování, se vyplatí čekat, případně získat vakcínu Janssen

Zdravím,

podmínky pro vstup do USA jsou stále stejné – tedy dokončené očkování. Výhledově by se opatření mohla uvolnit v květnu (o změnách budeme informovat na soc. sítích) a všechny informace a opatření máme sepsány na naší stránce “Koronavirus v USA”. Nezapomeňte ji tedy sledovat. :slight_smile:

S pozdravem