Odepření nástupu do letadla

Dobrý den,
vracela jsem se se společností Iberia ze SJO do BER přes Madrid. Při check-inu v San Jose jsem dostala i palubní vstupenku na letadlo z Madridu do Berlína. Vše probíhalo hladce, dokud jsem se nedostavila k letadlu do Berlína, kde mi letištní personál oznámil, že letenku nemám koupenou a na palubu mě tudíž nepustí. U přepážky Iberia mi pak řekli, že jsem letenku měla rezervovanou, ale ne koupenou. Musela jsem si tedy koupit jinou letenku na letadlo další den. Co byste v takovém případě dělali? Dá se po společnosti vymáhat náhrada škody? Všude v mých e-mailech mám let jako potvrzený. Díky moc za radu a hezký den.

Dobrý den, Karolíno,

pokud jste byla na letišti standardně odbavena a dostala palubenku, není možné, aby Vám letenku na bráně zrušili. Jediná možnost, proč byste nemohla nastoupit by byl “overbooking” (pak byste ale měla spoustu práv na kompenzaci a možnost bezplatné změny letenky na nejbližší termín).

Jsem trochu zmaten z popisu situace, kdy Vás na přepážce odbavili, aby Vám následně řekli, že se jednalo pouze o rezervaci letenky. :confused:

Začnemě takto. Kupovala jste letenku přímo na stránkách aerolinky? Jak probíhala cesta do Kostariky, jednalo se o lety na jedné letence? :slight_smile: