Problém se změnou letenky, ani telefonní hovor Jazeera Airways neraguje

Máme problém z letenkami z Kuvajtu do Nepálu se společností Jazeera.

Letíme z Vídně do Kuvajtu, kam se přiletí v 17:40 / 10.10.2023. Původně jsme z Kuvajtu měli odletět v 23:05 ale Jazeera nám změnila odlet na 18:05, tak že není možné stihnout přestup. Letenky jsou koupeny samostatně a první letenka z Vídně nejde změnit, samozřejmě tam není garance přestupu a je mě jasné že v této oblasti s tím nejde nic dělat.

U letenky od Jazeery mi nabídly 3 možnosti - souhlasíte se změnou letu, chcete změnit let, a zrušení letu s tím že připíšou kredit na nákup budoucí letenky u aerolinky.

Zkoušel jsem změnit let na pozdější dobu, po výběru letenky a zaplacení poplatku kartou za změnu rezervace (mělo to být zadarmo), selhaly webové stránky dopravce. Peníze se strhli z karty. Když se znovu kouknu do rezervace, není tam žádná změna, pořád to nabízí tři možnosti.

Zkoušel jsem to několikrát a pokaždé mi peníze strhly a web spadnul, rezervace beze změny.

Zkoušel jsem i psát na podporu (whatsapp) - bez odpovědi.

Volal jsem na mezinárodní call centrum +965 220 54944 - operátor dvakrát zavěsil! Jindy nereagoval vůbec.

Dál jsem psal email a čekám jestli odpoví (odpověď prý do 72 hodin)

Ještě máme možnost zrušit let úplně, s tím že nám vrátí peníze na účet Jazeery a my si koupíme letenky nové. Ovšem u této možnosti není jistota že to bude fungovat, zrušení rezervace zase může selhat jako v případě zrušení letu.

Kontaktoval jsem i 4 společnosti na vymáhání letenek (zpozdeno, deluxea, penizezaletenky, claimcloud a refundio) - zatím odpověděl jen claimcloud, kam se mi podařilo dovolat, refundio a deluxea - nemohou v tomto případe pomoci.

Nevíte někdo jak by se to dalo ještě řešit? Případně neznáte firmu, která se přímo tomuto problému věnuje?

Celkem to spěchá, odlet 10 října.

Děkuji za odpověd

Zdravím, Michale,

koukám, že jste vyzkoušel snad všechny možnosti. Ve vašem případě bych se pořád snažila dovolat na call centrum nebo změnu přes stránky aerolinky. Pokud jste si letenky zakoupil přímo přes stránky Jazzery, je aerolinka jediná, kdo vám se změnou letů může pomoci.

Přeji úspěšné vyřešení.

E.