Ryanair – projde 10 kg kabin. zavazadlo v PRIORITY, s elektronikou, přesahující váhu?

Zdravím všechny zkušené cestovatele,
na které bych měl dotaz:

Potřebuji v rámci letu s Ryanairem přesunout 2 laptopy, 2 tablety, a nějakou další elektroniku — což ovšem (spolu s vahou samotného zavazadla — buď kolečkový kufr nebo batoh) dohromady překračuje 10 kg limit pro toto “Velké kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 × 40 × 20 cm a váze 10 kg”, zakoupené v rámci PRIORITY.
Celková váha je zhruba 13,5 kg (ale povolené rozměry splňuje).

—— DOTAZ: ——
Ví prosím někdo, jaké je riziko, že toto zavazadlo budou u gatu vážit, a pokud ano, co se stane, když zjistí, že je váha překročena?

(V podmínkách Ryanairu jsem na tuto otázku nenašel odpověď. Více palubních zavazadel si zakoupit nelze. A tuto elektroniku nelze umístit do odbaveného zavazadla, takže je to začarovaný kruh.)

Přestože se ptám primárně na Ryanair, podobnou otázku budu později řešit i u Wizzair, SunExpress a příp. dalších aerolinek (kde bývají váhové limity obdoby tohoto zavazadla i nižší, třeba 8 kg) — takže pokud máte zkušenosti v tomto ohledu i s jinými aerolinkami — jsou také vítány.

Díky předem všem, kdo na to dokáží napsat jakýkoli postřeh!

Ahoj Lukáši,

šance, že někdo bude u gatu řešit váhu příručního zavazadla, je velmi malá – létám několikrát ročně a nikdy se mi to nestalo. :slight_smile: V případě, že by opravdu na vážení došlo, budeš muset zaplatit poplatek jako kdybys měl odbavené zavazadlo. To platí také u Wizz Airu a dalších aerolinek z Tvého dotazu.

Přeji pohodové cestování. :slight_smile:
Emča

1 Like

Ahoj Emčo,
…to je sakra dobrý jméno :ok_hand: Jsem v životě nikoho s takovým nepotkal :slight_smile:

Ale k věci:
Moc děkuju a cením si podrobné a věcné odpovědi. A samozřejmě beru v potaz.

Tobě také :wink:
— Lukáš

1 Like