USA vstup po prodělaném covidu

Ahoj všem cestovatelům,
Chystáme se za 2 měsíce s manželkou do USA (New York + Washington). Oba jsme v nedávné době (-1 týden) měli pozitivní test na Covid-19 + máme Certifikát o prodělané nemoci od Ministerstva Zdravotnictví (+ jsme očkovaní). Chtěl bych se zeptat, jesli máte někdo zkušenost s tím, jestli stačí tento certifikát pro vstup do USA nebo jestli je ještě třeba dodat potvrzení o pozitivním testu?

Předem díky za všechny odpovědi.

Ahoj Pavle,

měl by standardně stačit doklad vydávaný Ministerstvem zdravotnictví. Díky tomuto dokladu nebude nutné před cestou předkládat negativní test. Více informací o podmínkách cestování do USA případně naleznete v našem průvodci “Koronavirus v USA”.

Ahoj,
Já jsem to řešil hlavně podle stránek CDC, kde se píše:
“If you recently recovered from COVID-19, you may instead travel with documentation of recovery from COVID-19 (i.e., your positive COVID-19 viral test result on a sample taken no more than 90 days before the flight’s departure from a foreign country and a letter from a licensed healthcare provider or a public health official stating that you were cleared to travel).”
Takže ještě k tomu dokladu od Ministerstva zdravotnictví je třeba (asi) mít i potvrzení o pozitivním testu na Covid-19. Najde se zde někdo, kdo tuto cestu již prošel v USA na imigračním a mohl by říci, co tam vyžadovali? Díky moc!