Vízum Srílanka od 1.8.2019-1.1.2020

Hezky den, mam dotaz ohledne viza na sri lanku. Letime v rijnu 2019 a cetl jsem ze od 1.8.2019 do 1.1.2020 je vizum zdarma. Takze pri elektronicke registraci se poplatek 35 usd neplati nebo jak to s tim vizem je? Dekuji za odpoved

Ahoj Kibalte,

máš správné informace! Od 1. srpna 2019 jsou na občané České republiky zproštěni (na 6 měsíců) nutnosti platit poplatek 35 USD za elektronickou registraci.

Registraci opravňující ke vstupu do země získáš zdarma po příletu na letiště anebo si ji můžeš již s předstihem vyklikat doma z pohodlí gauče. Funguje to stejně jako při placené verzi, jen na Tebe při posledním kroku vyskočí info o platbě “0 USD”, potvrzení poté za několik okamžiků dorazí do e-mailové schránky.

Mockrát děkuji, vyzkoušel jsem to a opravdu to tak funguje, vízum vyřízené z pohodlí domova za 0,- Kč

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Včera jsemi si na stránkách www.eta.gov.lk zařizovala vízum na Srí lanku za 35USD na březen 24.3.2020-3.4.2020 během chvíle mi příšel jeden mail a za minutu další a já nevím jak nebo podle čeho poznám, že to už je ETA kterou si mám vytisknout. Očekávala jsem, že mi příjde nějaký dokumen v příloze s razítkem. Můžete mi prosím poradit. Předem děkuji. Mari

Ahoj Mari,

právě jsem na Tvůj dotaz odpověděl pod článkem o vízech. :slight_smile:

Jste zlatý, moc děkuji :-). Já si nebyla jista a myslela jsem, že s tím budu muset něco dělat nebo mi přijde další potvrzení s razítkem.

Nene, takto je vše v pořádku. :slight_smile:

Pro vlastní klid si e-mail s číslem ETA můžete vytisknout, ale v zásadě netřeba. Je to elektronická registrace, takže po příletu do CMB jen příslušnému úředníkovi na přepážce podáte cestovní pas a on už si Vás zkontroluje v systému sám. :v:t6:

Tak to je super a zní to jednoduše :slight_smile: