West Papua - Sorong

Ahoj,

hledám letenku na ostrov West Papua - letiste Sorong. Přílet by měl byt 30.4 a odlet 10.5 - plus minus… odlet Praha/Vídeň/Bratislava i další okolní letiste … diky moc za pomoc, Terka

Ahoj Terko,

co takhle z Mnichova hodně pěkná kombinace Qatarců a Garudy za 16 276 Kč! :v:t6::sunglasses:

V%C3%BDst%C5%99i%C5%BEek4

Při podobném routingu jsme z Vídně na 18 tisících a z Prahy na 19 talířích…

Ahoj Terko, West Papua-Sorong mě hrozně zajímá, moc bychom to také chtěli dát.
Byli jsme na Sulawesi a tehdy mě to nenapadlo spojit se Sorongem . Prosím,až se vrátíte,
pokud si vzpomeneš, napíš mi, jaké to bylo, kde jste bydleli, atd. Moc děkuji a zdravím, Zdena
Můj e-mail: mails@seznam.cz

Hodně zkušeností se Západní Papuou má tady @Jita. :slight_smile: Třeba se o nějakou radu podělí…

Ahoj Zdeno,

pro mě je Západní Papua v destinacích “must see”. Byla jsem tu na 14 dní, celou dobu jen šnorchlovala a objížděla jednotlivý ostrůvky, takže nějaký ten přehled mám.

Počítej s tím, že ve srovnání se zbytkem Indonésie si tady trošku připlatíš, ale fakt to stojí za to. :slight_smile: Nejvíc stojí asi ty denní výlety, ať už na šnorchlování nebo za poznáním (Pyainemo, Wayag, Arborek atd). Za byl by hřích to neabsolvovat, když už se sem jednou člověk dotrmácí.

Co se týče ubytování, tak určitě doporučuju Beser Bay. Má to skvělou polohu, výborně tu vaří a místní týpek “Boy” je fakt super!

Pokud tě zajímá něco konkrétního, tak se ptej. :slight_smile: Já bych o Západní Papue mohla mluvit hodiny. :smiley:

Jíťa

Ahoj Jíťo,
moc děkuji za rychlou odpověď. Asi bychom si to představovali také cca 10-14 dní. Koukala jsem, že by možná bylo dobré bydlet na Kri? Kde je Tvoje doporučované bydlení Besser Bay? a kolik zde stojí noc, jen tak pro představu. Jsou někde na google? Jinak bychom asi chtěli k tomu ještě trochu procestovat západní Papuu - Wamena a další. Vím, že je to trochu komplikované, všude se musí doletět, silnice asi zde moc nejsou. Slyšela jsem, že na tyto destinace by to chtělo průvodce, nejlépe někoho z místních. Ubytování na Raja Ampa musí být předem zabukované a nebo člověk prostě přiletí do Solongu a tam se teprve rozhodne? Jiťo, budu Ti moc vděčná za kakoukoli informaci. Mohly bychom pokračovat na mailu? Můj je: mails@seznam.cz a Tvůj??
My máme procestovanou Indonésii, Sumatru,Sulawesi, Flores, Lombok, Bali, kus Jávy. Takže, kdybys potřebovala nějaké info, určitě se ptej.
Ještě jednou děkuji a zdraví, Zdena

Ahoj Zdeno,

Beser Bay je kousek severně od Kri. Jako Kri dobrý, je tam kolem hodně šnorchlování a potápění. Tady je odkaz na jejich ubytování na Bookingu, ale klidně můžu poslat kontakt na něj napřímo: http://www.booking.com/Share-cBomGJ

Určitě je lepší ubytko buknout dopředu. Jelikož je třeba se nějak do toho uybtování dostat, málokde existujou nějaké sdílené lodě a je třeba si s ubytováním domluvit pick up v přístavu ve Waisai. Proto je lepší se s nima domluvit předem. V Beser Bay jsme platili kolem 750 tis. IDR/2 osoby s all inclusive, což je taková normální průměrná cena v Raja Ampat.

Pokud plánujete tam být 10 - 14 dní, tak bych doporučila pobyt na dvou místech. Jedno klidně v Sea Fans homestay. Je to jedno z mála ubytek, odkud se dá dostat na Wayag (a ten opravdu stojí za to). Super, ale už o dost luxusnější je pak Cove Resort.

Určitě se vyhněte ubytování na Arboreku. Je to sice hezký ostruvek s typickou vesničkou, ale jedním z kouzel Rajy je to, že máš celý ostrov jen pro sebe. Arborek je celý osídlený homestay a místními a kouska soukromí by zde člověk těžko pohledal. :slight_smile:

Jíťa