Z Tenerife pres Londýn do ČR

Dobry den,mam otazku.Mame zakoupene letenky(ryanair) pres Londyn na Tenerife. 2 dospely(na ceste zpet jiz plne ockovani po 14dnech)a 2 sedmilete deti.Jake testy nas cekaji ?? Na cestu tam mame jiz rezervovane pcr v Praze.Jde mi spise o cestu zpet.Dekuji za odpoved.

Dobrý den, Aloisi,

Návraty do České republiky se řídí Cestovatelským semaforem. Kanárské ostrovy se momentálně nachází v červené kategorii zemí, ale ona kategorizace se každým týdnem mění (nová verze Semaforu je validní vždy od pondělka), takže se podmínky do doby vaší cesty zpět do ČR mohou změnit.

Pokud bychom přihlédli k nejčerstvějším změnám, platným od pátku 9. července, znamenalo by to následující: kompletně očkovaní (min. 2 týdny po druhé dávce) = volná cesta (nezapomenout na Příjezdový formulář) a na děti se bohužel budou vztahovat plné podmínky, neboť výjimka se vztahuje pouze na ty mladší 6 let (tj. PCR nebo AG test před cestou + PCR nejdříve 5. den po návratu do ČR a samoizolace do obdržení výsledků + příjezdový formulář)

Tady nejdete seznam laboratoří na Kanárech, kde vám testy udělají. :slight_smile:

Dekuji za odpověd.Nevim ale jestli jim v Londyne po navratu z červene země bude stacit antigen a pcr stoji na Tenerife cca 125E a pry ho chteji i po ockovanych.Nebudeme ale vychazet z letiste.Pouze zrejme z duty free zony pro zavazadla,ktere nam bohuzel asi daji do podpalubi.

Pokud cestujete s odbavenými zavazadly, tak budete muset opustit “transit area”, zavazadla vyzvednout a znovu je odbavit. Předpokládám, že je to nějaká skládačka á la “Kiwi” a jedná se samozřejmě o dvě separátní letenky. :see_no_evil:

Jinak Kanárské ostrovy se z pohledu Velké Británie nachází na “Amber list” viz zde (nikoliv “Red list”). Což v případě tranzitu znamená povinné vyplnění registračního formuláře a doložení negativního testu. Výjimky pro očkované cestovatele nejsou uznávány, bohužel…