Změna data letu

Ahoj, chtěla bych se zeptat na radu jak nejlépe koupit letenku, pokud neznám přesné datum návratu. Může být klidně až za 3 měsíce a takové rozmezí často ani let. společnosti nenabízejí.
Předem děkuji za radu :slight_smile:
Hezký den přeji
Lucie

Ahoj Lusil,

záleží, do které destinace se chystáš. Od nabídky letů se bude odvíjet i mé doporučení. :slight_smile:

Ahoj Tondo, jedná se o Zanzibar. Odlet nemusí být ČR, klidně DE, nebo Vídeň.
Moc děkuji.
Hezký den, Lucie

Tak na Zanzibar se s LC dopravci, kde by šla snadno dopředu koupit pouze jednosměrná letenka, bohužel nepodíváš. :see_no_evil:

Doporučil bych Ti koupit zpáteční letenku v termínu, který bude v době nákupu nejvíce odpovídat plánům na návrat. V cca tříměsíčním horizontu to nebude problém, letový řády jsou vypsány téměř na rok dopředu. :slight_smile:

Preference odletových letišť už znám. Když mi pošleš také představu ohledně termínu cesty, mohu se podívat na přesné varianty (vč. cen za změnu dané letenky).

To budu moc ráda :slight_smile:
Odlet přelom červen/červenec a návrat cca po 3 měsících.
Napadla mě ještě varianta koupit zpáteční v nejlevnějším termínu ale připlatit si za možnost změny letu. Ale nemám s tím zkušenost jestli se to vyplatí.
Lucie

Paradoxně nejlépe vyjdou letenky s odletem z Prahy. Zvolil bych variantu s flydubai, jelikož mají možnost změny letenky zdarma (pouze uhradíš potenciální rozdíl v ceně mezi starou a novou letenkou, bude-li nová dražší). Základní letenka musí být vystavená v tarifu “Value” nebo vyšším a případná změna musí být realizována více než 24 hodin před plánovaným odletem.

Příkladovým termínem budiž odlet 20. června a návrat 20. září. Zpáteční letenky v tarifu Value, tj. včetně odbaveného zavazadla s limitem 20 kg. >> REZERVUJ ZDE

Výstřižek5

Děkuji moc.
Mrknu na to.
Přeji bájo den.
Lucie

1 Like