Cestování a koronavirus

Dobrý den,
Easyjet zrušil poplatky za změnu rezervací. Neměl by být tedy problém si letenku přerezervovat na jiné datum. Doporučuji se obrátit přímo na call centrum aerolinky.

No když tam není možné se dovolat nějak spojit :disappointed:

Zdravím Michale,
co koukám do rezervačních systémů, lety by měly fungovat. Mějte ovšem na paměti, že dostat se z Vídně do ČR bude velmi obtížné. Zkusil bych se proto obrátit na aerolinku s žádostí na přebookování a dostat se raději do Prahy.

Musíte se obrnit trpělivostí. Nezapomeňte, že ve stejné situaci se nyní nachází milióny lidí.:roll_eyes: Zkuste i psát emaily atd.

Už 2 dny na meil mi odepisou že se mám přihlásit na chat který nefunguje …

Bohužel, linky jsou přetížené a dovolat se je těžké. Nezbývá mi nic, než vám akorát popřát pevné nervy.

Dobrý den, u BRITISH AIRWAYS má zakoupené 4 letenky do Londýna na Mistrovství Evropy ve fotbale, které se bude konat v červnu.(je vysoká pravděpodobnost, že ME bude zrušeno(přeloženo)).
Lze letenky stornovat, nebo si připlatit nějaké pojištění.Bohužel sem nikde nicnenašel, jak to provést. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
Bohužel British Airways nabízí změny letenek zdarma pouze od 3.3. do 31.5.2020. Letenky stornovat lze, ovšem nedostanete zpět celou částku, jen letištní taxy, které jsou většinou kolem pár stovek korun. I tak bych se zkusil obrátit na call centrum aerolinky, zda-li by nebyla možnost vám termín zdarma přehodit.

Dobrý den, máme letenky do USA (v červnu) od společnosti American Airlines. Zajímalo by mě jak to tedy řešit v případě že Trumpův zákaz bude nadále platit. Budeme mít právo na vrácení peněz za letenku? Znamená to že zrušeny jsou veškeré lety do USA nebo pouze lidem z ČR do USA?

Dobrý den , chtěl bych se zeptat , mám zaplacenou letenku do New yorku 22.3 ale teď skrz ten korona virus neodletim . Vi tady někdo prosím jak postupovat teď ohledně vracení peněz nebo prebookovani letu? ( letim s Austrian airlines z Vídně ) . Děkuji za odpovědi

Dobrý den,počkal bych den dva před odletem, jestli nebude zrušeno. A pokud ne, kontaktoval bych prodejce a zkusil domluvit změnu termínu. Austriani to umí zdarma (s doplatkem do aktuální ceny letenky).

Dobrý den, do června je ještě času dost, mění se to každým dnem, takže bych určitě počkal a viděl, jak se to bude měnit. Veškeré lety zrušené nejsou, je pouze vydaný zákaz nelétat lidem, kteří byli 14 dní v schengenu do US.

Prosím o radu. Máme let Praha - Azory 29.4. tam a 10.5. zpět. TAP Portugal zrušil navazující let dne 29.4. z Lisabonu do Ponta Delgady. Let zpět se zatím zobrazuje komplet. Co jsem vyčetla z webu TAPu, tak rušili hodně letů, ale jen do 30.4. Máme nárok na storno letenky s vrácením celé částky? Koupeno přímo přes TAP, ale ten nejlevnější tarif tap discount. Zvažuji nabízenou možnost TAPu změny letenky, ale raději bych stornovala úplně, jelikož za tak dobrou cenu již není možné sehnat…Děkuji.

Zdravím já budu také s kamarádem 24.3 v Kataru letime z Aucklandu do Vídně a budeme to muset také řešit. Jake mate aerolinky ?

Dobry den, mame zakoupene prime letenky Praha-Frankfurt-Cape Town (23.3.), Cape Town-Windhoek (27.3.) a Windhoek-Frankfurt-Praha (8.4.). Vcera prisla SMS z Drozdu, ze vsechny Lety z Windhoek do Nemecka se k tomuto dni rusi na dalsich 30 dni. Letenky jsme zakoupili pres Opodo a MyTrip. Lety jsou mix aerolinek CSA, Condor, South African Airways, Air Namibia a Lufthansa. Zatim jsme nedostali zadne info nebo storno letenkek od agentur ani od jednotlivych aerolinek. Call centra jsou absolutne nedostupna.
Prosim, jak nejlepe postupovat?

Zdravím, 9.4. mám letenku do Bangkoku - Qatar Airways, koupeno přímo u nich. Ve výjimkách ze zákazu cestování je uvedeno, že při použití letecké dopravy mimo rizikouvou oblast, je cestování dovoleno. Chápu správně, že pokud bude legislativa ve stejné formě jako dnes, můžu na let v pohodě nastoupit?
Budu zítra volat i na aerolinku a mzv (pokud se někam dovolám), ale raději chci více zdrojů a názorů.
Lety z Prahy zatím neruší, trochu očesávají lety z Doha do Bangkoku, ale to si kdyžtak pospím na letišti o pár hodin déle.

dobry deň som slovenka a momentalne som v Thajsku ale mam let do prahy. ceska republika ale zakazala vstup cudzincom mozem letom letiet a z letiska sa dopravit na sk alebo nie aky bude postup na letisku ?
za odpoved moc dakujem

Zdravím, Lenko,

měla byste mít nárok na vrácení celé částky, tzn. i za zpáteční let, pokud vám jejich nabízená alternativní varianta nevyhovuje. Určitě byste ale neměli za změnu letenky nic doplácet.

Jíťa

Zdravím, Tomáši,

nerada to říkám, ale tady možná trochu narazíte. Tohle jsou přesně ty situace, kdy klienti, kteří kupují letenky přes Mytrip., v tom dost zahučí. Nepočítejte s tím, že vás o změně budou informovat. Na to nemají tyto “servery” kapacitu.

Být Vámi bych se obrátila přímo na jednotlivé aerolinky a řešila to s nimi. Nyní stejně budete mít problém, že ani nemůžete vycestovat, tak bych začala asi u aerolinky, se kterou jste měli odlétat z Prahy.

Přeji pevné nervy. :slight_smile:

Jíťa

Zdravím, Jirko,

myslím, že tedy i na Vás se vztahuje zákaz cestování, ať letíte do rizikové oblasti nebo ne. V současnosti z ČR nesmí odletět v podstatě nikdo.

9.4. je ještě za dlouho a do té doby se toho může hodně změnit. Určitě bych ještě počkala do začátku dubna. Pokud máte odlet z Prahy, tak vám aerolinka umožní změnit termín. Pokud je let ze sousedních zemí, tak to budete mít dost těžké s vymáháním nějaké refundace.

Jíťa